Vyvrcholenie adventurovej sezóny v 4. kole v Rajeckých Tepliciach

V historickom kúpelnom mestečku za ideálneho slnečného letného počasia MGK HC rozohral súboj o prvenstvo s ostatnými adventurovými družstvami. MGK HC na to aby vyhral sezónu v adventure golfe 2017/18 potreboval skončiť na prvom alebo druhom mieste v tomto kole. Našim najväčším súperom bol tím GK Trnava pred ktorým sme mali náskok jedného bodu.

V prvom kole naše družstvo zahralo solídnych 110 bodov, no GK Trnava iba 105. Najlepší vysledok v prvom kole zahral Miroslav Chmelka 36 čo značí v minigolfovej reči 0 nad pár t.j. priemer kola 18-tich jamiek všetko na 2 údery.

V druhom kole GK Trnava už nezahralo tak dobre a skončila z výsledkom druhého kola 117 bodov. Hlohovecké družstvo sa zlepšilo s výsledkom 114 bodov. V prvom kole sme 5 bodov stratili ale v druhom 3 body získali. Strata, za zatiaľ najlepším trnavským družstvom bola po druhom kole iba 2 body. V tomto kole mal najlepší výsledok náš najvyrovnanejší hráč Jozef Kabát s 37 bodmi.

Do tretieho kola sme šli s odhodlaním zmazať dvoj bodovú stratu na GK Trnava a vyhrať tohtoročnú adventure ligu. Všetci hráči MGK HC podali v treťom kole dobrý výsledok v rozmedzí 37-39 bodov na kolo, no na GK Trnava to nestačilo. V poslednom kole zahrali ich dvaja hráči z družstva fantastický výsledok 35 bodov a to im zabezpečilo zaslúžené víťazstvo.

Nelenili však ani ostatné družstvá Rodinka a AGK Zberba. Najmä tím Rodinka z Oščadnice si túto trať dobre natrénoval a podarilo sa mu skončiť na druhom mieste. AGK Zberba skončila na treťom mieste a MGK Hlohovec v tomto kole turnaja na štvrtom mieste.

Adventure liga vyvrcholila veľmi pekným a až do svojho záveru veľmi napínavým zápolením. Tohtoročnú adventurovú ligu vyhralo teda družstvo GK Trnava, na peknom druhom mieste sa umiestnilo družstvo MGK Hlohovec a tretie miesto obsadilo družstvo AGK Zberba.

Triumf hlohovský klub však zaznamenal v súťaži jednotlivcov, kde náš najlepší hráč Jozef Kabát skončil na 1 mieste v adventure lige v napínavom zápolení s Jánom Paytinom rozdielom iba jedného bodu.

Táto sezóna bola pre MGK HC zatiaľ tou najlepšou za čo treba poďakovať všetkým hráčom klubu za poctivo odvedenú celoročnú prácu na ihrisku v tomto náročnom športe.

Spoločne sa však už tešíme na sezónu ďalšiu ….