2. kolo adventure ligy v Hlohovci – MGK HC potvrdil víťazstvom.

Začiatkom mája sa konalo na minigolfovom ihrisku v Hlohovci druhé kolo ligového turnaja v adventure golfe. Zúčastnili sa ho tri najlepšie skalné družstvá tejto ligy MGK Hlohovec, GK Trnava, AGK Zberba.
I keď sa nám tohtoročný máj predstavil vo svojej studenejšej podobe na ôsmeho mája sa nám podarilo i tak vybaviť v skutku dosť prívetivé počasie. To nám dopomohlo aj k peknému úspechu na domácich dráhach. Hlohovský hráči vďaka svojim skúsenostiam s poveternostnými podmienkami vyladili dobre loptičky na dané teplotné rozhranie a s prehľadom zvíťazili na domácom ihrisku. Celé družstvo podalo veľmi pekný vyrovnaný výsledok a tým sme porazili aj výborných hráčov z Trnavy o 17 bodov na tri kolá. Takto vysoký rozdiel dosiahol MGK HC zásluhou dôkladnej a precíznej hre celého tímu. V každom s troch kôl sa jednotlivý hráči striedali v podávaní veľmi dobrých výsledkov čo bolo následne odmenené víťazstvom nášho klubu MGK HC v súťaži družstiev.
Najvyrovnanejší Hlohovský hráči v tomto turnaji mali rozdiel medzi sebou iba jedného bodu čo sa na týchto ligových turnajoch len tak nevidí. Jozef Kabát 116 bodov na tri kolá, Miroslav Chmelka 117 bodov, Juraj Vykopal 117 bodov. Solídne zahrala na turnaji a naša dorastenka Sofia Vykopálova zo 138 bodmi na tri kolá.
V súťaži jednotlivcom sa nám podaril taktiež výborný a tesný výsledok o jeden bod. Hlohovský hráč Milan Halás sa umiestnil na prvom mieste so ziskom 110 bodov pred jedným z najlepších hráčom adventure ligy Ľubomírom Zontágom z AGK Zberba zo ziskom 111 bodov. O tretie miesto sa rozhodovalo v rozboji medzi hráčom z MGK HC a GK Trnava nakoľko Jozef Kabát aj Slavomír Holický skončili so zhodným počtom bodov 116 na tri kolá. V napínavom rozbojovom súťažení na prvých dvoch dráhach získali obaja zhodný počet bodov, no tretia dráha sa nášmu hráčovi nepodarila zahrať optimálne a tak sa na tretie miesto dostal hráč GK Trnava Slavomír Holický.
V júli nás čaká 3. kolo adventure ligy v krásnom turistickom prostredí Rodinka Resort v Osčadnici. Veríme, že Hlohovský hráči v tomto malebnom kraji príjemne zrelaxujú a pridajú opäť aj dajaký pekný športový výsledok.